Ultimele subiecte pe forumAcasaPortalCalendarGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Cum a fost la scoala?

BarbIIeBruneTTe

Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 21
Localizare : C. de Arges

Vezi profilul utilizatorului

MesajSubiect: Cum a fost la scoala? Mar Iun 01, 2010 2:13 pm

Aici puteti povestii cele mai dragute/amuzante intamplari de la scoala.

Intra Ciucioaica (profa De romana) in clasa lasand usa deschisa... Colegul de langa inchide usa... ,, Ce-ai? Friguri?..." colegu` deschide usa cum era inainte ... Profa sta holbandu`se in fata clasei apoi iese pe hol.. Clasa buvneste in ras... ,,te aud!!!" urla ea pe hol... Intra in clasa se aseaza la catedra si spune: ,,Ce lectie am avut de pregatit?" colega mea de banca ,, pentru Azi am avut de pregatit opera literara ,,Amintiri din copilarie" de Ion Creanga. Profa... ,,Zau?!" ridic mana... ,, pentru astazi am avut de pregatit redactare unui text descriptiv" profa... ,,ciudat eu pe care sa cred?" (evident era bine ce spusasem dar profa....) ,,da roxana poftim!" am citit textul meu mi-a pus niste intrebari m-a rugat sa iau loc si am scapat... Apoi ia colegi pe rand jumate ne avand tema...
Urmeaza si un coleg pe care ea are boala(nu`si face temele)...
Acesta nu scrisese dar sa vedeti incepe el...
,,Catelusul meu"... ,,Pe catelusul meu in cheama Sara " =))))))))) la acel moment toata clasa am buvnit in ras impreuna cu profa care radea in hohote... ,,da` bine ca e catel si nu catea!" baiatul continua... ,,are blana neagra (bla bla) e o fire jucausa si se joaca cu alti catei" La acel moment am buvnit in ras... Profa se uita la mn si incepu sa rada si ea... ,,Roxana!... In fine sa depasim momentul .. Nu te uita la mine e vina roxanei ea ma facut sa rad! " zise nevinovata profa... Incepe din nou sa citeasca... Si finalul de ne uitat ,,Il iubesc pe catelul meu Sara!" deci pentru el ramasese tot caine nu catea!!! Toata clasa am ras... Nu ne mai puteam abtine .. Iar eu? Bagasem nasul in carte si radeam cu lacrimi... Mai aveam si pe colega mea care tot comenta si ma facea sa rad...
[ va dati seama ca nu era prost da` ce sa facem si noi dupa 3 lucrari ? Trebuia sa radem cumva..]
Apoi urmeaza un coleg cu o compunere ,,padurea" incepe el,, copacii padurii acopereau soarele.... Profa ,,da pe tine te-au lasat extraterestri acolo? Ai aterizat direct ? N-ai mers pe un drum... Acolo te-ai trezit?"... Ii face semn sa stea jos in acel timp o fata deschide geamu` ,,da` draga esti in calduri? Ori miroase a creere incinse?!"... In final ora se termina.... In pauza nu mai puteam am ras iar urmatoare ora nu mai puteam sa vorbesc eram foarte ragusita.... :rolleyes:

Next!^^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Celestal Tutorials :: Off-Topic :: Spam-
Creati un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Poti avea un blog gratuit